Święta i dieta czy da się to pogodzić ?

Święta i dieta czy da się to pogodzić ? 

Koniec roku to nie lada wyzwanie dla każdego na diecie. Szczególnie dla tych, którzy zaczęli walkę o nową sylwetkę na przykład w listopadzie. Pojawiają się już pierwsze efekty diety i żal jest je zaprzepaścić. Większość osób ma mętlik w głowie i zastanawia się jak przetrwać święta na diecie i nie zwariować. 

Oczywiście możemy uzbroić się w silną wolę i starać się wytrwać na 100 % na diecie. Ale pokus jest tak wiele, okazji i pretekstów, żeby podjeść coś dobrego. 

Może okazać się, że trzymaliśmy dietę całe święta ale poczucie niezadowolenia i frustracji jest tak duże, że pękniemy w ostatni dzień i zaczniemy jeść co popadnie. W sumie jest to jakiś sposób ponieważ w jedną taką sesje obżarstwa nie powinniśmy przytyć. Jeśli oczywiście następnego dnia rano znów będzie fit :) 


Więc możemy trzymać dietę w 2 z 3 dni świąt i jeden poświęcić na jedzenie wszystkiego. Ten dzień do wyboru dla Was :)  Coś w stylu świątecznego CHEAT DAY.

Pamiętajcie święta trwają 3 dni, a nie dwa tygodnie. Bardzo dużo osób podjada już na etapie przygotowań do świąt , a kończy po trzech królach. Potem dziwią się, że jest 7 stycznia, a na wadze jest +5 kg.

Święta i dieta czy da się to pogodzić ? 

Poniżej kilka porad dla osób na diecie w święta :
1. Spróbuj tego na co masz ochotę ale w małych ilościach. Spróbuj nie PRZEJADAJ SIĘ!
2. Pamiętaj o nawodnieniu w trakcie świąt minimum 2 l dziennie.
3. Przestrzegaj liczby posiłków i odstępów między nimi.
4. Aktywność fizyczna w każdy dzień świąt jest wskazana. Przynajmniej 30 min spaceru.
5. Unikaj alkoholu. Symbolicznie. Nie upijaj się.
6. Staraj się zjeść lekkie śniadanie i kolacje. 
7. Jeśli jesteś na ścisłej diecie i masz już pierwsze efekty postaraj się ograniczyć odstępstwa do jednego dnia w czasie świąt. Święta miną , a dodatkowe kilogramy i frustracja zostaną. 

Powodzenia. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dieta z Fabryki Siły

Masa czy rzeźba ? co wybrać ?

Pełnoziarniste naleśniki z owocowymi dodatkami